V čem jsou předporodní kurzy v Midwife výjimečné?

05.12.2013

Pro mnoho žen, i když už mají třeba dítě, může být porod velmi stresující a je známo, že rodičky, které absolvují předporodní přípravu lépe zvládají stresové situace, které mohou během porodu nastat. Mají menší potřebu užívání analgetik (léků proti bolesti), menší procento porodnických komplikací atd. Celkově tak maminka v rámci předporodních kurzů získá více jistoty, sebedůvěry a také množství potřebných informací, které jsou pro porod podstatné.

         Pro Vás, nastávající maminky, a Vaše partnery máme v Midwife připravené různé předporodní kurzy. Záleží na Vás, které Vám budou nejlépe vyhovovat. Někdo má radši intimnější a individuálnější přístup, pro takové jsou tedy nejvhodnější samostatné hodinové lekce. Naopak, kdo se raději účastní větších sezení s více lidmi, kdy může konzultovat a probírat témata, jak s porodní asistentkou, tak i s ostatními maminkami a jejich partnery, kteří mají stejné zájmy, či problémy, tak pro takové budou vhodnější skupinové kurzy.

        U nás v Midwife si také můžete vybrat, zda chcete na kurzy docházet do naší poradny, nebo zda pro Vás budel lepší konzultace online po Skypu, které jsou obzvlášť vhodné pro přespolní maminky. V případě, že nemáte čas kamkoliv dojíždět a je pro Vás příjemnější kontakt s porodní asistentkou ve Vašem známém prostředí, tak tu pro Vás máme kurz, kdy za Vámi přijede porodní asistentka přímo k Vám domů, tuto službu však nyní zajišťujeme pouze pro maminky v Praze nebo v Karlových Varech.

       Pro každou maminku je pocit důvěry v její porodní asistentku klíčový. Porodní asistentka je žena, která budoucí mamince radí a prožívá s ní to nejkrásnější období v životě, proto i pro nás v Midwife je velmi důležité, abyste se u nás cítila dobře a nebála se otevřeně komunikovat. V naší poradně Vás vždy přivítáme s otevřeným srdcem, podáme Vám pomocnou ruku a s pozitivním přístupem s Vámi probereme vše, co Vás zajímá. Nebojte se zeptat, jsme tu vždy pro Vás, abychom Vám odpověděli na Vaše otázky, ikdyž Vám přijdou třeba hloupé nebo směšné. Nikdo Vás tu nebude soudit, kritizovat ani do ničeho nutit, protože v Midwife můžete být sama sebou a my se Vám a Vašim potřebám vždy přizpůsobíme.

      Další výjimečností našich kurzů je, že v Midwife máte možnost si před rezervací jakéhokoli kurzu objednat patnáctiminutovou konzultaci s porodní asistentkou zcela zdarma. Poznáte se tak osobně s porodní asistentkou Kateřinou Zítkovou a zjistíte, zda Vám budou naše kurzy vyhovovat.

Nejste ještě rozhodnuta pro nějaký konkrétní kurz? Přijďte na první krátkou konzultaci zdarma a my Vám tak pomůžeme vybrat ten nejvhodnější kurz přímo pro Vás.