Spinká Vám miminko v noci?

10.03.2014

Spánek miminek, předporodní kurzy Praha, kojení… jedna z nejčastějších otázek, kterou po narození miminka uslyšíte.

Novorozenci ještě nerozlišují den a noc a jejich maličké žaludky nevydrží moc dlouho bez mlíčka. Nezáleží tedy na denní době, protože jejich potřeba jídla je cca každé 2-3 hodiny. Není tedy divu, že novopečení rodiče mají často kruhy pod očima a trpí nedostatkem spánku. Na druhou stranu novorozeňátka spinkají 16 hodin denně i víc, tak využijte některé tyto chvíle a spinkejte, když Vaše miminko spinká.

Umístěte si postýlku nebo kolébku blízko Vaší postele, abyste se mohla třeba jen pro miminko natáhnout a nemusela kvůli kojení vstávat z postele. Bude to tak pro Vás pohodlnější a hlavně budete hned po ruce, když Vás miminko bude potřebovat. Za žádnou cenu však nespěte s miminkem v posteli, hrozilo by, že byste mohla miminko zalehnout nebo přidusit.

Vytvořit noční spánkové zvyky je vhodné již od začátku. Po koupání miminku třeba zpívejte ukolébavku a ukládejte ho na spinkání vždy do postýlky. Při nočním přebalování mějte vždy přítmí. Snažte se také vyhnout stimulacím během noci, zbytečně nemluvte...

Více na toto téma připravuji v mé připravované knize :-)