Máme rády podpatky... ale co v těhotenství??

22.01.2014

            Podpatky v těhotenství Být elegantní a cítit se krásná během těhotenství je pro každou ženu důležitá věc. Některé těhotné ženy při nošení vysokých podpatků během těhotenství zastávají tvrzení, že tomuto módnímu trendu přivykly již před tím, než došlo k početí, a tak v něm pokračují i nadále. Vašim báječným párům střevíček, ale bude lépe, když je po dobu těhotenství uložíte do regálů a oprášíte je až po narození miminka.

            Nošení bot s vysokými podpatky není žádný velký problém během prvního trimestru, ale jak Vaše těhotenství bude postupovat, tak pravděpodobně sama zjistíte, že Vám to nebude úplně nejpohodlnější a hlavně to začne představovat i určitá rizika. Ve druhém trimestru se rozbíhá produkce hormonu relaxinu, který uvolňuje Vaše vazy, aby tak Vaše dítě prošlo pánví snadněji. Při nošení podpatků v těhotenství to tak představuje riziko hlavně pro klouby - kotníky, kolena a kyčle.

           Ve třetím trimestru, kdy Vaše bříško dosahuje největších rozměrů přichází do hry také bezpečnost. Vaše těžiště těla je nyní přesunuto a může se tak stát stále obtížnějším vyrovnávat a udržet si svou rovnováhu. Nehledě na to, že většina žen během těhotenství zadržuje tekutiny, otékají nohy a to může být při nošení podpatků velmi nepříjemné a bolestivé. Hrozí také riziko pádu, jež může představovat nebezpečí pro Vaše miminko v bříšku. Nošením podpatků můžete přispívat také k bolestem zad, zejména v bederní části, která je v těhotenství nejvíce namáhána.

 

Má rada zní: noste nižší podpatky, nebo raději boty s plochou podrážkou, budete se cítit pohodlněji a také to představuje menší bezpečnostní rizika, jak pro Vás, tak i Vaše miminko a hlavně si ulevíte od zbytečných bolestí zad a kloubů.